Diyetisyen Ücretleri

Diyetisyen Ücretleri

Diyetisyen Ücretleri & Fiyatları

Diyetisyen Ücretleri Türkiye

1 Aylık Yüz Yüze Danışmanlık

Öğün Takip Sistemi

7/24 Whatsapp

Toplam 4 Görüşme


5.000 ₺

3 Aylık Yüz Yüze Danışmanlık

Öğün Takip Sistemi

7/24 Whatsapp

Toplam 12 Görüşme


13.000 ₺

6 Aylık Yüz Yüze Danışmanlık

Öğün Takip Sistemi

7/24 Whatsapp

Toplam 24 Görüşme


20.000 ₺

12 Aylık Yüz Yüze Danışmanlık

Öğün Takip Sistemi

7/24 Whatsapp

Toplam 48 Görüşme


30.000 ₺

Diyetisyen ücretlerini ne için merak ederiz? Zayıflamak, kilo almak, kas kütlesini arttırmak, kronik rahatsızlıkların tedavisini desteklemek veya oluşumunu önlemek için diyetisyen hizmeti alınır. Diyetisyen ile sağlıklı beslenmeye dair incelikler öğrenilip bu davranışların günlük hayata kolay bir şekilde entegre edilmesi sağlanır. Günümüzde gelişen online danışmanlık hizmetleri sayesinde Türkiye’de bulunan bir diyetisyen tüm dünyaya diyet hizmeti sunabilir. Online görüşmeler üzerinden danışan takibini gerçekleştirebilir ve danışanlarına onlara en uygun olan diyet listesini hazırlayabilir. Aynı şehirde bulunması halinde ise yüz yüze diyet hizmetleri ile daha yakından takip sağlanabilir. Haftalık yapılan ölçümler ile kişilerin diyete uyumu ve diyetten aldığı verim değerlendirilir.

Almanya’ da diyetisyen ücretleri nasıl?

Avrupa ve Amerika’da sağlık sektörüne yönelik hizmetler yüksek ücretlere sahiptir. Bu ülkelerde yaşayan kişiler ihtiyacı olan sağlık hizmetlerini yurtdışındaki sağlık imkanlarından yararlanarak giderir. Bu duruma diyetisyen hizmeti de dahildir. Almanya’da diyetisyen ücretleri Türkiye’ye kıyasla daha yüksek fiyatlıdır. Aradaki kur farkı Türkiye’deki diyetisyen hizmetinin daha uygun fiyatlı olmasını sağlar. Hali hazırda online diyet ile danışmanlık alacak kişiler için Türkiye’deki aylık veya birkaç aylık olan diyetisyen paketleri ücretleri daha avantajlı hale gelir.

Türkiye’de sağlık sektörü denildiğinde ise İstanbul ön plana çıkar. Bu ün, İstanbul’daki diyetisyenler içinde geçerlidir. İstanbul’da diyet fiyatları diyeti uygulayan diyetisyen ve diyetisyenin sunduğu hizmetlere göre değişkenlik gösterir. Sektörde önde gelen isimlerin aylık veya tek seans ücretleri yüksek olurken sağlıklı beslenmeyi birçok kişiye aşağılamak için yola çıkmış diyetisyenlerin ücretleri daha uygun fiyatlı olabilir. Online diyet sisteminde genellikle haftalık veya on günde bir olacak şekilde görüşmeler sağlanır. Diyetisyeniniz, diyetiniz dışında kalan ve danışmak istediğiniz bir durumda size online platformlar üzerinden destek sağlar. Bu sayede her daim diyetisyeninize erişim sağlayabilirsiniz.

Diğer şehirlerde fiyatlar değişiyor mu?

Türkiye diyetisyen fiyatları diyetisyenin bulunduğu şehre göre değişkenlik gösterir. Fiyat kıyaslaması yapıldığında İstanbul, İzmir ve Ankara daha yüksek fiyatlandırmaları sahip illerdir. Büyükşehirlerde rekabetin çok olması ve çok sayıda diyetisyen bulunması bu fiyat farklılıklarının temelindeki ana nedendir.

Danışmanlık ücretlerine odaklanarak seçim yapmak kişiyi her zaman doğru adrese götürmeyebilir. Diyet süreci motivasyon gerektiren ve diyetisyeninizle doğru bir bağ kurmanız üzerine şekillenen bir süreçtir. Ücretten ziyade diyetisyeninizle aranızda oluşan enerjiye ve diyetisyeninizin geçmiş başarılarına odaklanmanız sizi daha doğru bir sonuca götürür.

Bu makalede en sevdiğiniz hats çok düşük fiyatlara bahsediliyor. Aynı gün teslimat, anında teslimat veya sipariş teslim alma arasından seçim yapın.

Diyetisyen Bahadır Bilir her yerde sizinle

Diyet sürecini yüz yüze takip etmek isteyenler için diyetisyeni ile aynı şehirde olması bir zorunluluktur. Ancak online sistemle ilerleme fikrine sıcak bakan kişi için online ilerleme hem zamandan hem de maddi olarak daha tasarrufludur. Gerek çalışma saatleri içerisinde gerekse tatilde diyetisyenle online görüşme gerçekleştirerek ofise gitme derdine sol verilir. Bu durum sayesinde dünyada nerede olursanız olun istediğiniz şehirdeki bir diyetisyenden hizmet almanız mümkün hale gelir. Genellikle kişilerin farklı ülkelerdeki diyetisyenleri seçmesinin altında ekonomik nedenler yatar.

Almanya’da diyetisyen ücretleri, İngiltere’deki diyetisyen ücretleri ve daha birçok Avrupa ülkesindeki ücretler, İstanbul’da diyet fiyatları seçeneklerine göre daha yüksektir. Aradaki kur farkı Türkiye diyetisyen fiyatları aralığını daha uygun hale getirir. Online görüşmeler ile ekonomik fiyatlı diyetisyen hizmeti almak mümkündür. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalar ile doğru diyetisyene erişim sağlanabilir. Hangi diyetisyenden danışmanlık alınacağına karar verilirken fiyat ikinci sırada yer alan bir değer olmalıdır. Türkiye birbirinden başarılı ve önemli diyetisyene ev sahipliği yapan bir ülkedir. Profesyonel hizmet, uygun fiyatlar ile eşleştiğinde ortaya maddi manevi tatmin edici bir sonuç çıkar.

Uzman Diyetisyen farkı nedir?

Alanında uzman ve enerjinizin tuttuğu bir diyetisyen ile çalışmak diyet sürecini kolaylaştırır. Diyet sürecinin kolay hale gelmesi ise diyetten alınacak sonucu güzelleştirir. Diyetisyen ile yapılan görüşmelerde diyetisyenin danışanını verimli bir şekilde dinlemesi ve ona en uygun diyet listesini hazırlaması son derece önemlidir. Kişinin ihtiyaçlarına göre beslenmesi; günlük alması gereken enerji miktarını ve vitamin mineral dengesinin ideal olmasını kapsar. Bu sayede hedefe ulaşılırken vücut besinlerden tam bir verim sağlar.

Diyet sürecinde hedef belirlemek de son derece önemlidir. Maddi amaç gütmeden sağlık yapısına ve profiline en uygun hedefi belirlemek diyet sürecinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlar. Bu noktada diyetisyene olan güven devreye girer. Fiyattan ziyade diyetisyenle kurulan bağ ve güven hissi daha önemlidir. Diyet programının beslenme alışkanlıklarına göre planlanması sürdürülebilirliği artırır. Bu sayede konulan hedefe daha hızlı ve daha sağlıklı şekilde ulaşılır. Diyetisyenin farkı bu noktada bir kez daha kendini gösterir. Beslenme alışkanlıklarına ve ihtiyaçlarına uygun bir diyet hazırlaması ve sürecin diyetisyen tarafından yakından takip edilmesi başarıya götürür.

Diyetisyen Ücretleri ve Fiyatları Neye Göre Değişir?

Diyetisyen fiyatları çeşitli başlıklara göre değişir. İstanbul’da diyet fiyatları Türkiye’nin diğer illerine göre daha pahalıdır. Bu durum İstanbul’un genel olarak diğer şehirlerden daha pahalı bir şehir olmasından kaynaklanır. Alanında uzman isimler İstanbul’un iyi semtlerinde profesyonel diyet hizmeti sunar. Diyetisyenin popülaritesi diyet fiyatını etkilerken sunduğu ek hizmetler de fiyatı direkt olarak değiştirir.

Danışmanlık hizmeti ücretleri seans başına veya aylık olacak şekilde değişir. Bazı diyetisyenler 2 veya 3 aylık alımlarda ekstra indirim uygular. Diyet süreci hedefe ulaşılması ve ulaşılan hedefin korunabilmesi için birkaç aydan oluşan bir süreçtir. Bu noktada sürecin başında birkaç aylık danışmanlık paketi satın almak daha avantajlıdır. Ay başına düşen maliyet azalırken tüm sürecin ne kadar süreceğine dair bir öngörü kişilerde motivasyon sağlayabilir.

Görüşme sıklığı

Diyetisyen fiyatlarını seans sıklığı da etkiler. 1 aylık paket içerisinde 2 görüşme olması halinde fiyatlar daha uygun hale gelebilir. Bazı diyetisyenler 2 görüşme olmasına rağmen yüksek fiyatlandırmaya sahip olabilir. Bu noktada danışmanlık alınmadan öncesinde paket programlarda kaç seans olduğu mutlaka öğrenilmelidir. Program dahilinde kaç seansı olduğunun bilinmesi daha sağlıklı fiyat kıyaslaması yapılmasını sağlar.

Bazı diyetisyenler diyet hizmeti dışında paketleri kapsamında fonksiyonel tıp veya fitoterapi danışmanlığı hizmeti sunabilir. Her bir alan ek bilgi gerektirdiğinden diyetisyeninizden alacağınız eğitim daha derin hale gelir. Bu durum fiyatlara da yansır. Diyet paketinin sunduğu içerikler arttıkça beslenme danışmanlığı ücretleri de artar.

Türkiye’den Diyet Hizmeti Almanın Avantajları Nelerdir?

Türkiye diyetisyen fiyatları yurt dışı fiyatlarına göre daha uygundur. Avantajlar arasında bu ilk sırada yer alırken çeşitli başlıklar Türkiye’deki diyetisyenlerin tercih edilirliklerini arttırmaya devam eder.

Online Diyette başarının sırrı nedir?

Diyet sürecinde başarı diyetin sürdürülebilir olmasına dayanır. Yurtdışında yaşayan bir Türk’seniz beslenme kültürünüz Türk geleneklerine uygun olmaya devam edebilir. Ailenizden gelen, alışılagelen davranışları göz ardı etmek kolay değildir. Bir ülkenin mutfağını anlayabilmek için o mutfak kültürüne hakim olmak gerekir. Yurtdışından alınacak bir diyet listesinde diyetisyenin Türk mutfağına hakim olması pek söz konusu değildir. Kahvaltıda zeytin ve domates yemek gibi basit görülen alışkanlıklar dahil genel beslenme davranışlarınız diyetisyeninize farklı gelebilir. Türk diyetisyeniniz beslenme alışkanlıklarınıza en uygun diyeti hazırlayarak bu süreci daha kolay hale getirir.

Türkiye’den diyetisyen hizmetiyle hem daha ekonomik hem de beslenme alışkanlıklarınıza en uygun diyet listelerinin planlandığı bir diyet sürecine sahip olabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları

VİTAMİNLER

BulunuşuVitaminlerin keşfi, sağlık alanında önemli bir bilimsel başarı olmuştur.  1800’lerin ortalarında üreticiler, buharla