Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal Online Beslenme Danışmanlığı

İçinde bulunduğumuz COVİD-19 (Koronavirüs) süreciyle birlikte kurumsal beslenme danışmanlığını çeşitli sosyal mecralardan (Zoom, Facebook, Youtube vb.) yapmaya devam ediyorum. Online beslenme danışmanlığı kurumsal firmalar ve çalışanları için önem arz etmektedir. Sürecin getirdiği hareketsizlik ve evde bulunma hali nedeniyle toplumumuzda yoğun bir şekilde kilo alımı gözlenmektedir. Buna karşı uygulanacak bir toplu bilinçlenme programı çalışanlarınızın sağlık giderlerinde ciddi bir azalmaya yol açacaktır.

Bunu biliyor muydunuz?
 • İstatistiksel olarak konuşursak, çalışanlarınızın üçte biri kahvaltı yapmıyor ve bu nedenle bariz bir şekilde daha az konsantre ve daha verimli.
 • Stres altındaki insanlar, özellikle canlılıklarını koruyan ve onlar için iyi olan yiyeceklere ihtiyaç duysalar da, özellikle yağlıları ve tatlıları seçme eğilimindedirler.

Kendini iyi yönetmeyle, işyerinde ve işyerinde sağlığın teşviki ve geliştirilmesinde kendini kanıtlamış bütünsel bir konsept geliştirdim.

İşyerinde sağlığın teşviki ve geliştirilmesi nedir?

Çalışan sağlığı her zamankinden daha fazla ekonomik bir faktördür. Çalışanlarınız sadece sağlıklı ve uygunsa eğer, onları daha iyi yararlanabilirsiniz. Sağlıklı bilinçli beslenme, çalışanlarınızın yenilenmesi için gereken günlük zaman aşımı ve artan tükenmişliğe karşı korunmanın bir bileşenidir.

Yüksek iş yükleri, iş gezileri ve düzensiz iş ritimleri stresin nedenleridir. Bu, yöneticileri, vardiyalı çalışanları veya ofis çalışanlarını etkiler. Stres artar ve bu yeme alışkanlıklarımızı ve esenliğimizi etkiler. Özellikle stresli zamanlarda, nedenleri ve ilişkileri düşünmek ve sağlıksız yeme alışkanlıklarını bilinçli olarak ele almak önemlidir.

Diyetisyen Bahadır Bilir olarak ben size çeşitli dersler ve atölye çalışmaları öneriyorum. Tek bir etkinliğe katılabilir veya birkaç modülü birleştirebilirsiniz. İster fiziksel olarak ister vardiyalı işte ister ofiste çalışıyor olsun, çalışanlarınızın ihtiyaçlarına ve yaşam koşullarına cevap veriyorum.

Stresli durumlarda dengeli beslenme işimde çok önemlidir. Gerçek şu ki iyi yemek ve refahı hakkında, doğru beslenme için Diyetisyen Bahadır Bilir’ e başvurun. Sadece öğretmiyorum, insanlara dokunuyorum ve onları canlı bir yaşam tarzı yaşamak için motive ediyorum. Düşük hastalık izninin en iyi yolu önlenmesi.

Kurumsal beslenme, şirket sağlığının teşviki ve geliştirmesini nasıl gerçekleştirir?

Meyve ve sebzelerin sağlıklı olduğunu herkes biliyor ama stresli bir çalışma hayatında sağlıklı beslenmeye gerçekten dikkat eden kim? Stres altında olduğunuzu biliyorum her zaman aklınızdaki düşünceler atıştırma yapmak. Bu yüzden sağlıklı beslenme için fikirlerimi ve reçete önerilerimi doğrudan şirketinize getiriyorum.

Hiç bulgur veya makarna alternatiflerini düşündünüz mü? Hazırlanması sadece 10 dakika sürer ve istediğiniz gibi taze sebze, otlar ve baharatlar ekleyebilirsiniz. Sağlıklı beslenme bir ilham kaynağıdır. Yemeğiniz için daha doğrusu kendiniz için zaman ayırın.

İyi modüller ile esnek olun.

Kurumsal beslenme danışmanlığı diyetisyen için iyi yönetim modülleri

Bir beslenme uzmanı olarak çalıştığım süre boyunca yöneticilere, ofis çalışanlarına, özel kişilere ve profesyonel futbolculara tavsiyelerde bulundum. Gerekirse konseptim, kişisel yemek planınızı optimize etmek için durumunuzun bireysel bir analizini içerir. Kurumsal sağlığın teşviki ve geliştirilmesinin bir parçası olarak tüm ekibinizle konuşuyorum ve çalışanlarınızı bilinçli bir yaşam tarzına daha da yaklaştırmak için denenmiş ve test edilmiş yöntemler kullanıyorum.

Kurumsal beslenme ​​etkinliği büyük gruplar için ideal

Sağlık günleri, sağlık konusuna eğlenceli bir şekilde dikkat çeker. Bir bilgi etkinliği için şirketinize gelmekten memnuniyet duyarım.

 • Bilgi kabini
 • Yiyecek sergileri
 • Bilgi yarışması
 • Tadımlıklar
 • Kurs
 • Kısa kontroller

Kendini iyi yönetmeye odaklanma için farkındalık gerekir. Çalışanlarınız eğlenceli bir şekilde sağlığa duyarlı hale gelecektir. Yoğun bir iş günü boyunca hangi tuzaklara düşeriz? Bu tuzakları nasıl tanıyabilir, onlardan kaçınabilir ve bunun yerine sağlıklı bir atıştırmalık nasıl seçebiliriz? Bir bilgi standı, yemek sergileri ve tadımları ile çalışanlarınıza günlük işlerde sağlıklı alternatifler için fikirler veriyorum.

Çalışanlar beslenme ile ilgili sınavlar hakkında bilgi edinebilirler. Kişisel durumu kısa, bire bir tartışmalarla değerlendirmek mümkündür. Bu amaçla, katılımcılar iyi yönetimin koçluk için temel olarak kullandığı 40 sorudan oluşan bir anket doldururlar. Diyetisyen Bahadır Bilir olarak ben yönetimi sadece bilgi vermek değil, bireysel çözüm stratejileri geliştirmekle de ilgileniyorum. Hangi değişiklikleri yapabileceğinize ve uygulayabileceğinize siz karar verirsiniz.

Strese rağmen sağlıklı bir yaşam tarzı

Seni rahatsız eden nedir ve neyi değiştirmek istiyorsun?

Birçok kişi yorgunluğunun veya kilolarının nedeni olarak stresi belirtir. Bu eğitim, bazı bağlantıları tanımakla ilgilidir:

 • Stres ve uyku eksikliği hormon arzımızı etkiler
 • Stres açlık hissimizi etkiler ve istekleri tetikleyebilir
 • Stresin sonuçları demotivasyon ve hatta depresyon olabilir
 • Stresli insanlar çok fazla vitamin ve besine ihtiyaç duyar
 • Egzersiz ve küçük rahatlama egzersizleri stresi azaltır

Hedefimiz sizin iyiliğinizdir. Vücudunuzdan, canlılığınızdan ve performansınızdan mutlaka memnun olmalısınız.

Stres ve uyku eksikliği sizi şişmanlatabilir. Stresli insanlar özellikle enerji yoğun gıdalar, yani yağlı veya tatlı yiyecekler ve daha büyük porsiyonları severler. Özellikle stresli insanlar formda kalmak için vitaminlere, minerallere ve liflere ihtiyaç duyarlar. Bilinçli beslenme her zamankinden daha önemlidir.

Spor, refahınızı artıran başka bir faktördür. İyi yönetimde, stres ve birçok randevuya rağmen bir saat sporu haftada iki veya üç kez yaşama entegre edebilmeniz için günlük yaşamınızı nasıl yeniden yapılandırabileceğinizi öğrenmek için birlikte çalışırız.

İyi bir yönetim ile işyerinde sağlığı ve performansı artırabileceğim özel modüller geliştirdim. İşyerinde daha fazla neşe ve motivasyona sahip olmanızı istiyorum.

Çalışanlara bir dizi konuda kapsamlı deneyime sahip güvenilir bir diyetisyenle çalışmak en doğrusu. En son beslenme bilimini tarıyorum ve çalışanlarınızın optimum refahı elde etmelerine yardımcı olacak kolay ipuçları sunuyorum.

Yararları:

 • Kurumsal refah stratejinizin bir parçası olarak beslenmeyi dahil etmenin eğlenceli ve etkileşimli yolu.
 • Büyük gruplar için harika.
 • Sorularınız için bir diyetisyene sorabileceğiniz soru-cevap fırsatı.
 • Geliştirilmiş genel sağlık ve refah.
 • Sağlıklı değişiklikler yapmak için basit araçlar.
 • Çalışan bağlılığının artması.
 • Çalışan sağlığını, hastalık yönetimini ve işyeri verimliliğini etkileyen en önemli sağlık sorunlarını hedefleyen bilgiler.
Tüm ekip için beslenme üzerine çalıştaylar

Formata bağlı olarak, iyi yönetim ile katılımcılar sağlıklı beslenmenin ne olduğunu tadacak. Bireysel konular gruplar halinde ele alınır. Takım deneyimi, günlük yaşamda uygulanabilecek birçok değerli ipucu ile interaktif öğrenme ile ilgilidir. İyi yönetimin amacı, sizin ve çalışanlarınızın sağlığınız için bir şeyler yapmaya motive olmanızdır.

 • Çeşitli uzmanlık konuları üzerine çalıştaylar
 • Kahvaltı atölyeleri
 • Yemek pişirme etkinlikleri
 • Alışveriş eğitimleri

Sağlıklı bir diyeti kalıcı olarak sürdürmek için belirle alışkanlıkları kırarak başlıyoruz. Her şeyden önce, hangi alışkanlıkların refahınıza zarar verdiğini anlamanız önemlidir. Birçok insan kahvaltı yapmaz, ancak bu öğünün günün en önemli yemeği olduğu bilinmektedir. Zaman baskısı altında alışveriş yaparken, alışveriş sepetinde sebzelerden daha fazla sağlıksız fast food ortaya çıkıyor. İyi yönetim tavsiyelerimde, diyetinizle ilgili doğru kararları stres altında bile vermek için birlikte eğitiyoruz .

Operasyonel kontrolde, iyi yönetim gıda teklifinize yakından bakar

Yemekhanenizdeki yiyecek ve içecekleri, çalışanların en iyi şekilde ikram edilmesi amacıyla analiz eder ve gerekirse yemek teklifinizi değiştiririm. İlişki önleme bağlamında şirket, çalışanlarınızın sağlığının geliştirilmesine etkin bir katkıda bulunabilir ve performansın tüm potansiyelinden yararlanabilir.

 • Hızlı yemekhane kontrolü
 • Dürtüleri önleyen yemek planı tasarımı
 • Restoranın tasarımı
 • Müşteri ile iletişim
 • Kantindeki eylemler
 • Eylem haftalarını planlama
 • Mutfak personelinin eğitimi
Çalışanlarınızın sağlığına sürekli yatırım

Çalışanlarınızın sağlığına dikkat ederek, sadece takdirinizi göstermekle kalmaz, aynı zamanda şirketin geleceğine de yatırım yaparsınız. Sağlık, performansın önkoşuludur ve bu nedenle önemli bir ekonomik faktördür.

Şirket genelinde sağlıkta neşe yaratmak ve sağlığı tekrar tekrar kurumsal bir değer olarak iletmek, küçük tedbirlerle bile kalıcı bir etkiye sahiptir. Kendimi iyi yönetime yönelik teklifimle, şirket sağlığının teşviki ve geliştirilmesini kalıcı olarak uygulamak için gerekli ilham ve rehberliği vermek istiyorum.

 • Düzenli aralıklarla daha fazla sağlık günü
 • Meyve günleri
 • Bülten, el ilanı, afiş

Size ilham verebilirim! Benimle İLETİŞİME  geçin.

Diyetisyen İle Sağlık Koçluğu

Çalışanlarınız için özel beslenme danışmanlıkları sunuyorum. Bir Diyetisyenle görüşmek, bir gıda günlüğünün gözden geçirilmesine ve bireyin özgül beslenme endişesiyle ilgili tartışmaya izin verir. Bir danışma öncesi anket ve bir danışma sonrası takip raporu içerir. Gerekirse kişiye özel beslenme danışmanlığı, hedef belirleme, eğitim materyalleri ve yemek planları sunulur.

Yararları:

 • Yerinde koçluk sunmak, erişimi arttırır ve çalışanların kendi zamanında hizmet aramalarını umma engelini ortadan kaldırır.
 • Bireysel danışmanlık, çalışanların en çok ihtiyaç duyduğu yerlerde kişiye özel eğitim sunarak tamamen kişiye özel bir yaklaşım sağlar.
 • Çalışanlar kendilerini çok değerli hissederek işyerinde mutluluğu arttırır.
 • Çalışanların diyet ve beslenme tavsiyesi alması için gizli bir alan sağlar.
 • Üst düzey liderlik ve çok yoğun programlara sahip yöneticilerin kullanımı, grup öğrenimine göre kişiselleştirilmiş kişisel beslenme danışmanlığı için genellikle daha yüksektir.

Beslenme Kabinleri

Beslenme Uzmanı Bahadır Bilir ofisinize veya etkinliğinize katılacak ve doğrudan çalışanları ilgilendiren etkileşimli bir sağlık ekranı oluşturacaktır. Stantta sağlıklı gıda örnekleri, kaynaklar, yemek tarifleri ve yemek pişirme gösterileri yer alacak. Çalışanlar ayrıca bir diyetisyenle bireysel olarak konuşma ve bireyselleştirilmiş geri bildirim alma fırsatına sahip olacaklar.

Yararları:

 • Büyük gruplar için harika.
 • Çalışanlar ısırık büyüklüğünde bilgi alabilir ve eve faydalı bilgi formlarını alabilirler.
 • İşyerinizde sağlıklı davranış değişikliklerini teşvik edin.
 • Yerinde veya sahada kullanılabilir.

Sağlıklı Beslenme Ekibi Zorlukları

Çeşitli popüler besin alanlarına odaklanan çeşitli takım beslenme zorlukları yürütüyoruz. Sorunlarımız kaynakların, eğitimin, pazarlama malzemelerinin ve çalışan teşviklerinin bir kombinasyonunu içerir. Çalışan refahı, çalışanların katılımı ve üretkenliği ile bağlantılıdır ve kuruluşunuzu öncelik haline getirdiğinizde genel olarak güçlenir.

Yararları:

 • Eğlenceli bir rekabetin eğlencenin kilidini açarak takım moralini artırın.
 • Akran katılımı daha fazla katılımı teşvik edecek ve ekibinize kendilerini tek başlarına olduğundan daha fazla itmeleri için ilham verecektir.
 • Sağlıklı yeme davranışı değişikliğini teşvik edin.
 • Düşük maliyetli, yüksek getiri girişimleri.

Başta birçok Avrupa ülkesi ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ de de epey zamandır yüzlerce şirkette Kurumsal Beslenme Danışmanlığı adı altında sağlıklı beslenme eğitimi hizmeti verilmektedir. Bu eğitim düzeneği, yönetici ve çalışanların beslenme danışmanlığı, mutfak düzeni oluşturma, egzersiz yapan kişilere özel beslenme danışmanlığı, ideal kilo denetimi, menü seçerken ve satın alırken dikkat edilmesi gereken şeyler ile özel eğitim düzenekleri ve çalıştayları ve kurumda diyetisyen hizmetlerini kapsar.

Hayatınızın bütün alanlarında yaptığınız seçimler beslenme düzeninizi etkiler.  Çalışanlarının genel sağlığına önem veren şirketler için Kurumsal Beslenme Danışmanlığı büyük önem arz eder. Toplum beslenmesi konusunda özellikle küçük yaştaki bireyleri bilinçlendirme amaçlı olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında İlkokulları yıllardır beslenme çalıştaylar düzenleyen Diyetisyen Bahadır Bilir Kurumsal Beslenme Danışmanlığı kapsamında ülkenin en büyük rüzgar gülü firmalarından olan Nordex SE şirketiyle yüzlerce çalışanlarının kilo denetimi hususunda ve yöneticilere yönelik sağlıklı beslenme semineri konusunda iş görüşmesinde bulunmuştur.

Kurumda çalışan yöneticiler ve hatta çalışanların verimliliğinde artış, güdülerinde ise enerji verir. Çok sayıda bilimsel çalışma bizlere gösteriyor ki şirketlerine Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Hizmeti olan kuruluşlarda çalışanların buna karşılık o şirkete normal alışkanlıklarından farklı daha güçlü sarıldığı ve mutlu bir çalışma ortamı oluştuğu anketlerle saptanmış.

Bir işyeri ilk defa bizden kurumsal danışmanlık hizmeti aldığında;

 • Çalışanların sağlık oranı eğitimi veren diyetisyenin önerileriyle artar.
 • Satın alımda azalma gerçekleşmesi adına verilecek ideal menü planlama çalıştayları ile mutfak masrafları azalacak.
 • Bu eğitim ile daha öncesine kıyasla çalışanların işyerine hastalıktan dolayı gelmeme süreleri azalır.
 • Eğitim, şirket için ilk meyvelerini sağlık harcamalarında düşüş olarak gösterir ve tabi ki sigorta bütçesine ayrılan pay azalır.
 • İçgüdüleri, şirkete olan bağlılıkları ve buna bağlı olarak verimliliklerinde artış görülür.
 • Eğitim ve seminerler sayesinde ideal kilolarına ulaşacak olan çalışanlarla işyerinde oluşabilecek kazalara yönelik önlem alınmış olur.
 • Egzersiz ve spor dallarına eğilim artar.
 • Bu tarz bilgilendirmeler sayesinde kurum içi iletişim artar.

İşyerinde çalışan kişilerin devamlı yorgun düşmesi hatta iş yükünden memnun olmamaları kötü beslenme, yanlış sağlık durumu, beslenmeye bağlı vitamin ve mineral eksiklikleri, istenmeyen kan değerleri, obeziteye bağlı kalitesiz uyku durumuna neden olabilir. Bu tip problemler işçilerin iyilik halini ve bu sebeple çalışma yetilerini efekte edecektir. Tam olarak burada devreye Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Eğitimi giriyor ve çözüm yolunu önünüze seriyor.

Benzer Blog Yazıları

VİTAMİNLER

BulunuşuVitaminlerin keşfi, sağlık alanında önemli bir bilimsel başarı olmuştur.  1800’lerin ortalarında üreticiler, buharla