Tanışalım

Tanışalım

Öğrenim Yaşamım

Merhaba, ben Diyetisyen Bahadır Bilir 3 Ekim 1992 Hatay doğumluyum. 2015 yılında İstanbul Arel Üniversitesi’nden mezun oldum. Özel İskenderun Palmiye Hastanesi, Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH, Bağcılar EAH, Galatasaray Metin Oktay Tesisleri, Güngören AÇSAP ve Bahçelievler Medicana Hastanesi’nde çeşitli alanlarda mesleki deneyimler elde ettim.

Çalışma Yaşamım

Yaklaşık 2 yıl boyunca Özel Ataköy Hastanesi’nde aktif çalışma yaşamıma başladım.

Beslence

Ardından kişisel beslenme danışmanlığım olan Beslence’ yi kurdum. 2 yıl süresince bu beslenme danışmanlığını yürütürken ilerlettiğim iş ilişkileriyle başka bir maceraya yelken açtım.

Therapia

Bakırköy’ ün köklü sağlıklı yaşam merkezlerinden olan Therapia Sağlıklı Yaşam Merkezi’ n de Sporcu Diyetisyeni olarak çalışmaya başladım. Burada çeşitli spor dallarından(Basketbol, Futbol, Atletizm, At Biniciliği vb.) sporculara profesyonel beslenme danışmanlığı hizmeti verdim.

Ataköy Towers

Edindiğim deneyimlerden sonra Erkek Diyetisyen Bahadır Bilir olarak 2020 Eylül ayından itibaren Ataköy Towers’ da bulunan klinikte danışanlarıma hizmet vermeye başladım.

Amacım

Bakırköy Diyetisyen Kliniğinde Bahadır Bilir karmaşıklıktan uzak, iyileştirme sürecinde yalın olmayı hedefleyen ve sürecin ardından danışanlarına yaşamları boyunca sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmakta kararlı bir beslenme uzmanıdır.

Beslence Nedir?

Beslence, Yunanca diaita kelimesinden türemiş olan, beslenme ve yaşam biçimini ifade eden diyet kelimesinin Türkçe karşılığı olarak türetilmiş bir kelimedir. Diyet kelimesine karşı korkuya neden olan yoğun bir ön yargı vardı. Bu algıyı da kırarak, sağlıklı olmak için hem eğlence hem de beslenmenin gerekliliğini beslence ile vurguluyorum.

Bakırköy Diyetisyen Bahadır Bilir

İstanbul Diyetisyen Bahadır Bilir farklı bir diyetisyen olmak yerine olağan bir diyetisyen olmayı kendine amaç edinmiştir. Çünkü bilmektedir ki asıl fark olağan olmaktır. Bir buluş yapılmadan farklı beslenceler kullanılmasını uygun görmeyen. Buluş yapılırsa da bunun literatüre girmesi gerektiğini söyleyen ve dünyada ki tek gerçek beslencenin sağlıklı beslenme olduğunu vurgulayan, sıradan bir diyetisyendir.

Ayrıca kendisini bilgi, birikim bakımından yaşamı boyunca yeterli görmemiş ve görmeyecek, bunun içinde sürekli öğrenmeye devam edecektir. Danışanlarıyla kurduğu iletişim de ise içtenlik birinci sıradadır.

Benzer Blog Yazıları

VİTAMİNLER

BulunuşuVitaminlerin keşfi, sağlık alanında önemli bir bilimsel başarı olmuştur.  1800’lerin ortalarında üreticiler, buharla