Diyetisyen Fiyatları

Diyetisyen Fiyatları

Bir beslenme uzmanı Bakırköy Diyetisyenin ücreti nedir?

Ortalama olarak çoğu beslenme uzmanı, İstanbul diyetisyen seanslarda yaklaşık 100 – 1500 ₺ arasında ücret alıyor. Diyetisyenler genellikle aylık paketlere göre ücret alır, paketiniz daha uzun vadeli ise bu ücret daha ekonomik olabilir. Ayrıca bu paketlerde diyetisyenin danışanını nasıl takip ettiği de önemlidir. Çünkü Diyetisyen Bahadır Bilir danışanlarıyla günde ortalama 5 kez görüşerek sıkı bir takip gerçekleştirmektedir. Kesin bir maliyet tahmini elde etmek için beslenme uzmanıyla doğrudan konuşmak her zaman en iyisidir. Bununla birlikte, bunu etkileyebilecek çeşitli ek faktörler de vardır. Bunlar aşağıda daha ayrıntılı olarak özetlenmiştir.

Diyetisyen Ücretleri
Türkiye Geneli Diyetisyen Ücreti Minimum Maliyet (1 Aylık)₺ 2.000
İstanbul Diyetisyen Ücreti Maksimum Maliyet (1 Aylık)₺ 15.000
Online Diyetisyen Ücreti Ortalama Maliyet (1 Aylık)₺ 2.000
Bakırköy Diyetisyen Ücreti Ortalama Maliyet (1 Aylık)₺ 2.000 – ₺ 5.000

En İyi Diyetisyeni Bulmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir beslenme uzmanı ile iletişime geçmeyi düşündüğünüzde, dikkate almanız gereken ve maliyetleri de etkileyebilecek birkaç husus vardır.

Alerjiler ve Diyet Kısıtlamaları

Herhangi bir alerjiniz veya tüketemediğiniz besinler var mı? O zaman beslenme uzmanınıza bunları hemen bildirmelisiniz. Diyetisyeniniz alerjilerinizin veya tüketemediğiniz gıdalarınızın farkında değilse, yaşam tarzınız için etkili bir diyet planlayamazlar.

Belirli yiyeceklere alerjiniz olup olmadığından emin değil misiniz? O halde diyetinizi değiştirmeden önce tıp doktorunuzu ziyaret etmeniz en iyisidir.

Daha sonra beslenme uzmanınıza herhangi bir alerji veya diyet kısıtlaması hakkında bilgi verdiğinizde, buna göre plan yapabilir.

Hedefler

Beslenme uzmanı randevunuza gitmeden önce hedeflerinizin bir listesini yapın. İnsanların beslenme tavsiyesi almasının birkaç nedeni vardır. Popüler nedenlerden kiloyu yönetmek, spor ve fitness eğitimi için bir diyet planlamak, genel sağlığı iyileştirmek veya bir hastalıkla savaşmak bunlardan birkaçıdır.

Bu yayın ortaklarımız Wigs tarafından desteklenmektedir.

Hedeflerinizi belirledikten sonra bunları beslenme uzmanınızla paylaşın. Daha sonra bu bilgileri alıp hedefleriniz için özel bir plan oluşturmak için kullanabilecektir.

Hedeflerinizi paylaşmak, aradığınız beslenme uzmanını bulmanızı da sağlayabilir. Sporcu beslenmesi veya gebelikte beslenme gibi farklı profesyonellerin odaklanabileceği birkaç farklı alan vardır. Hedeflerinizi belirtmeniz, seçeceğiniz beslenme uzmanının odaklanmak istediğiniz beslenme alanlarıyla uyumlu olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Yaşam Tarzı ve Yemek Hazırlama

Ara sıra dışarıda yemek yerken çoğu gece evde mi yersiniz? Yemek pişirmek için fazla vaktiniz olmadan her zaman hareket halinde misiniz? Eğer öyleyse evde yemek pişirmek için zaman ayırmaya istekli misiniz yoksa zaman kısıtlamaları nedeniyle bu imkânsız mı? Bu sorulara vereceğiniz cevaplar beslenme uzmanınızın oluşturduğu plan üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olacaktır. Bu yüzden cevaplarınızda dürüst ve gerçekçi olmak önemlidir.

Öğünlerinizin çoğunu evde hazırlamak mümkün değilse, sağlıklı yemek yiyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Beslenme uzmanınız diyetiniz için bir plan oluştururken yaşam tarzınızı dikkate alacaktır. İster tüm öğünlerinizi evde hazırlayın ister düzenli olarak dışarıda yiyor olun, kesinlikle sağlıklı ve besleyici beslenmeyi günlük hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.

Egzersiz rutini

Aktivite seviyeniz, beslenme danışmanınızla görüşmeniz gereken bir başka önemli konudur. Haftalık koşuya çıkan birinin aksine bir sporcunun ihtiyaç duyduğu yiyecek miktarındaki farkı bir düşünün. Sporcu, haftalık olarak egzersiz yapan kişiden çok daha fazla kalori yakardı. Sonuç olarak, diyetleri önemli ölçüde farklılık gösterecektir.

Aynı şekilde, beslenme planınız kişisel egzersiz rutininize bağlı olacaktır. Bu nedenle, ister yoga yapın, ister boks gibi bir spor kursuna katılın veya kişisel bir antrenörle birlikte çalışın, hedefleriniz ve yaşam tarzınız hakkındaki bilgilerle birlikte egzersiz alışkanlıklarınızı paylaştığınızdan emin olun. En doğru spor ve egzersiz yönlendirmelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ziyaret Sıklığı

Bir diyet uzmanı veya beslenme uzmanına yaptığınız ziyaretlerin sıklığı da maliyeti etkileyebilir. Beslenme uzmanınızla birkaç randevu almayı planlıyorsanız veya uzun soluklu aylık paketler almanız size indirimli bir paket sunmalarını sağlayabilir.

Zaman

Ortalama olarak bir beslenme uzmanıyla yapılan çoğu seans yaklaşık 1 saat sürer. Bununla birlikte, hazırlık seviyenize, kapsamanız gereken materyal miktarına ve seanslarınızın sıklığına bağlı olarak daha kısa olabilir. Kişiselleştirilmiş bir tahmin için beslenme uzmanınızla görüşün.

Yüzyüze veya Çevrimiçi Beslenme Uzmanı Hizmetleri

Beslenme uzmanınızın muayenehanesinin yeri, seansınızın genel fiyatını etkileyecek başka bir faktördür. Daha yüksek kira maliyetleri ve daha yüksek yaşam maliyeti olan bir bölgede yaşıyorsanız, daha yüksek oranlar beklemelisiniz. Bu, beslenme uzmanınızın ofis kiralama maliyetlerini ve yaşam maliyetlerini karşılamasına makul ölçüde izin verir.

Türkiye’de bir çevrimiçi beslenme uzmanı veya çevrimiçi diyetisyen mi arıyorsunuz? Sağlıklı bir çevrimiçi diyet planı oluşturmanıza yardımcı olacak bir uzaktan uzman bulmak Online Diyetisyen Bahadır Bilir ile her zamankinden daha kolay. Tek yapmanız gereken, ücretsiz bir talep gönderdiğinizde çevrimiçi bir beslenme koçu aradığınızı belirtmek!

Deneyim ve Beslenme Uzmanı Nitelikleri

Bir beslenme uzmanının eğitimini ve niteliklerini her şeyden önce aklınızda tutmanız da önemlidir. Çoğu beslenme uzmanı tipik olarak beslenme ve sağlığa odaklanan 4 yıllık bir lisans programı alır. Okurken, beş farklı odak noktasından birinde uzmanlaşabilirler. Aralarından seçim yapabilecekleri uzmanlıklar, kilo denetimi, beslenme bilimi, halk sağlığı beslenmesi veya spor ve egzersiz beslemesidir.

Beslenme uzmanınıza özel uzmanlık alanlarını sormak, hedefleriniz için uygun olup olmadıkları konusunda size daha iyi bir fikir verecektir. Örneğin, spor veya egzersiz beslenmesi üzerine çalışan bir beslenme uzmanı, bir sporcunun diyetini planlamasına yardımcı olmak için daha uygun olabilir.

Ayrıca, bu alanlar arasındaki oranların, müşteriye ve aranan beslenme önerisi seanslarının türüne bağlı olarak da değişebileceğini unutmayın.

Beslenme Önerileri

Seansı tamamladıktan sonra, bir sonraki adımınız onların tavsiyelerine göre yiyecek bulmak olacaktır. Bu aynı zamanda ne satın aldığınıza ve nerede alışveriş yaptığınıza bağlı olarak maliyetleri etkileyebilir.

Bazı marketler, bulundukları yer ve ürünün nakliye masrafları nedeniyle diğerlerinden daha fazla ücret alacaktır. Maliyetleri düşürmeye yardımcı olmak için, yemek planınız için en uygun maliyetli seçenekleri bulmak üzere önceden alışveriş yapın veya broşürlere bakın.

Özet

Özel bir beslenme uzmanıyla çalışmak son derece faydalı olabilir. Farklı diyetler hakkında mevcut olan bilgi dağlarını gözden geçirmenize yardımcı olabilirler ve seanslarınızı tamamlayacak en iyi beslenme kaynaklarını size gönderebilirler. Daha sonra, beslenme hedeflerinize ulaşabilmeniz için, yaşam tarzınız için etkili bir plan oluşturmanıza yardımcı olabilirler.

Benzer Blog Yazıları

VİTAMİNLER

BulunuşuVitaminlerin keşfi, sağlık alanında önemli bir bilimsel başarı olmuştur.  1800’lerin ortalarında üreticiler, buharla